Giresunlular Taksim’de Keşkek Kaynatacak


Açıklama: Giresunlular Taksim’de Keşkek Kaynatacak
Kategori: KÖYÜMÜZ
Eklenme Tarihi: 04 Nisan 2015
Geçerli Tarih: 16 Eylül 2019, 09:40
Site: Yöreden Havâdis...
URL: http://www.catakhaber.net/haber_detay.asp?haberID=86


Bu sene 9. Giresun Günlerine oldukça iddialı hazırlanan Giresunlular, Giresun Günleri öncesi Taksim-Tünel arasında gerçekleştirecekleri  ‘Giresun Tanıtım Yürüyüşü’nü görsel şölene çevirmek için yoğun bir hazırlık yapıyorlar.

Giresun Federasyonu tarafından organize edilen ve bu kapsamda İstanbul’da bir ilk olan ‘Kültür Yürüyüşü’ ne yine binlerce Giresunlunun yöresel motiflerle katılması bekleniyor.
Giresun Federasyonunun İstanbul'daki merkezinde sık sık bir araya gelen dernek yöneticileri, organizasyonun her hangi bir aksaklığa meydan vermeden başarılı ve görkemli biçimde yürütülmesi için yoğun bir gayretle, hem Taksim yürüyüşü hem de Feshane’de gerçekleştirilecek olan Giresun Günlerine ciddi hazırlıklar içinde oldukları gözlendi.

Konu ile ilgili görüşlerine başvurduğumuz Giresun Federasyonu Başkanı Hasan Turan, sürprizlerle dolu bir organizasyona daha imza atıp herkesi şaşırtacaklarını belirterek İstanbulluları Taksim’de keşkek yemeye davet etti. Turan; “Derneklerimizin tatlı bir rekabet içinde yaptığı hazırlıklar bizi de heyecanlandırıyor. Biz bütün organizasyonlarımıza çıtayı daima daha yukarıya taşıma azmiyle hazırlanıyoruz. Bunu da başardığımıza inanıyorum. Gerek İstanbul’da yaptığımız gerekse Giresun ve Afyon başta olmak üzere İstanbul dışında yaptığımız organizasyonlardan aldığımız geri bildirimler bunu kanıtlıyor. Her zaman söylediğim gibi biz kendi kendimizle yarışıyoruz. Bu sene de yine yöresel günler organizasyonlarına örneklik teşkil etmeye devam edeceğiz” dedi.

Beyoğlu-İstiklal caddesinde 26 Nisan’da gerçekleştirilecek olan “Giresun Tanıtım Yürüyüşü”nde, birçok etkinliğin yanı sıra yürüyen aşhane de olacağını belirten Turan, yürüyen aşhanede keşkek kaynatıp, pancar çorbası pişirerek Giresun mutfağından ikramlarda bulunacaklarını söyledi.